M1-156IC-W11-I5-A2
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
M1-156IC-W11-I5-A2
Product Code: M1-156IC-W11-I5-A2
Mfg part #: M1-156IC-W11-I5-A2
MT Mach Series,15.6."WSPCAP TouchTerminal,i5-1245,16G RAM,256G SSD,Win11IOT,400nit,NoStand
The Mach M1-156IC 15.6” Windows All-in-One touch computer is a high-performance, versatile, touch computer that combines  commercial-grade robustness with a consumer-grade design. This built for purpose computing platform features the unprecedented performance of the 12th generation Intel® Core™ i5 processor. The Mach AIO is equipped with a bright 15.6”, full HD, 8-bit, LED panel. It features a projected capacitive, 10-point touch sensor and advanced optical bonding with an etched anti-glare surface. This technology increases clarity and viewing angle, while simultaneously reducing distracting reflections and fingerprints. Smart peripherals include: 2D bar code scanner, multi-color LED status bar, 8MP camera, 3-track MSR, and a port expansion hub. The result is the modern, stylish look you want, the superior performance you need and the versatility for any application.
  • Size: 15.6" TFT LCD
  • Processor: i5-1245UE 3.3GHz 10 core Gen 12
  • OS: Windows 11 IoT LTSC
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Brightness: 450 nits (No Touch), 400 nits (PCAP)
  • View Angle: H: 178°, V: 178°
  • Video Port: 1 x HDMI (up to 1920 x 1080 @60Hz), 1 x USB-C (Alt mode + PD out 12V@3A+USB 2.0)