DT-156P-A1
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
DT-156P-A1
Product Code: DT-156P-A1
Mfg part #: DT-156P-A1
MicroTouch, 15.6"PCAP TouchScreen,1920x1080,USB Touch,1xVGA,1xDP,1xHDMI,405NIT,VESA,StndRqd
FEATURED SPECIFICATIONS:
  • Size: 15.6" TFT LCD
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Brightness: 450 nits (No Touch), 405 nits (P-CAP)
  • View Angle: H:178°, V:178°
  • Video Port: 1 x VGA, 1 x DP, 1 x HDMI
  • Warranty: 3 year
Your Browsing History
M2-156P-DN-A15-A1
M2-156P-DN-A15-A1
MT Mach Series,15.6",MediatekGENIO520, Android15,WI-FI/BT,Stand w/ HUB, 7" Cust.Display w/ NFC
The Mach POS is a totally new design from MicroTouch featuring super thin and stylish 15.6” Touch screen mounted to a purpose-built base with integrated I/O ports. The design features an optional matching customer display that can attach to the base or sit on counter, creating a sleek and flexible POS countertop system.