M1-156IC-WC-A2
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
M1-156IC-WC-A2
Product Code: M1-156IC-WC-A2
Mfg part #: M1-156IC-WC-A2
MT,Mach Series,15.6"PCT,Cel-7305E,16G RAM,256G M.2,W10-IoT,WiFi,BT,MA Stand Reqd
The Mach M1-156IC 15.6” Windows All-in-One touch computer is a high-performance, versatile, touch computer that combines commercial-grade robustness with a consumer-grade design. This built for purpose computing platform features the unprecedented performance of the 12th generation Intel® Celeron 7305E processor. The Mach AIO is equipped with a bright 15.6”, full HD, 8-bit, LED panel. It features a projected capacitive, 10-point touch sensor and advanced optical bonding with an etched anti-glare surface. This technology increases clarity and viewing angle, while simultaneously reducing distracting reflections and fingerprints. Smart peripherals include: 2D bar code scanner, multi-color LED status bar, 8MP camera, 3-track MSR, NFC RFID reader, and a port expansion hub. The result is the modern, stylish look you want, the superior performance you need and the versatility for any application.
  • Size: 15.6” TFT LCD
  • Processor: Celeron 7305E 1.10GHz 5 core Gen 12
  • OS: Windows 11 IoT LTSC, ChromeOS Flex
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Brightness: 450 nits (No Touch), 400 nits (PCAP)
  • View Angle: H: 178°, V: 178°
  • Video Port: 1 x HDMI (up to 1920 x 1080 @60Hz), 1 x USB-C (Alt mode + PD out 12V@3A+USB 2.0)
  • Warranty: 3 Year
Your Browsing History
MA-HUB-B2
MA-HUB-B2
MicroTouch MACH AIO Hub with Stand
Maximize the productivity of your business with the new fan-less Mach Expansion Hub, MA-HUB-B2, specifically designed to integrate seamlessly into the new Mach Series AiO touch computer. The Mach Expansion Hub supports critical business operations by featuring USB-C PD Port, 12 and 24 V powered USB ports, RS-232 serial ports and a cash drawer jack compatible with either 12-volt or 24-volt cash drawers. Featuring the same sleek aesthetics and next generation performance as the entire Mach family, the Mach Expansion Hub compliments the Mach Android AiO touch computers and provides a stellar solution for any retail, POS, or hospitality business.
Mfg part # : MA-HUB-B2
MA-HUB-A2
MA-HUB-A2
MT Mach Expansion Hub w/3xPSUB, 8xUSB3.0, 1xUSB-C, 2xRS232, 1xCD Ports/No Stand
Model Available With Stand, MA-HUB-A1
Maximize the productivity of your business with the new fan-less Mach Expansion Hub, MA-HUB-A2, specifically designed to integrate seamlessly into the new Mach Series AiO touch computer. The Mach Expansion Hub supports critical business operations by featuring 8 USB-A ports, USB-C PD Port, 12 and 24 V powered USB ports, RS-232 serial ports and a cash drawer jack compatible with either 12-volt or 24-volt cash drawers. Featuring the same sleek aesthetics and next generation performance as the entire Mach family, the Mach Expansion Hub compliments the Mach AiO touch computers and provides a stellar solution for any retail, POS, or hospitality business.