M1-215IC-AB5
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
M1-215IC-AB5
Product Code: M1-215IC-AB5
Mfg part #: M1-215IC-AB5
MT Mach Series,21.5", WI-FI/BT/NFC, Android 13 GMS, Mediatek 8390, 8GB RAM, 64 GB eMMC, Stand Req'd
The Mach M1-215IC 21.5” Android All-in-One touch computer is a high-performance, versatile, touch computer that combines commercial grade  robustness with a consumer-grade design. This built for purpose computing platform features MediaTek’s latest powerful processor, the Genio 700 (MT8390). The Mach AIO is equipped with a bright 21.5”, full HD, 8-bit, LED panel. It features a projected capacitive, 10-point touch sensor and advanced optical bonding with an etched anti-glare surface. This technology increases clarity and viewing angle, while simultaneously reducing distracting reflections and fingerprints. Smart peripherals include: 2D bar code scanner, multi-color LED status bar, 8MP camera, 3-track MSR, and a port expansion hub. POE and Cellular 4G LTE options are available. The result is the modern, stylish look you want, the superior performance you need and the versatility for any application.
  • Size: 21.5" TFT LCD
  • Processor: MediaTek Genio 700 (MT8390)
  • OS: Android 13 GMS, Upgradable Android 15 GMS
  • Connectivity: Wi-Fi, Bluetooth, Optional 4G LTE
  • Power: 12v DC, POE (60W/90W), USB-C PD
  • USB Ports: 1 x USB-A 3.0, 1 x USB-C (PD in 12V@5A+USB 2.0), 1 x USB-C (PD out 12V@3A+USB 2.0), 4 x USB-C (Peripheral Connection)
  • Warranty: 3 year
Your Browsing History
Q-PREMIUM DOCK-10
Q-PREMIUM DOCK-10
TD Quest Premium Dock for 10" w/Passive VGA Ports, 3-USB,1-COM,1-LAN