M1-215KD-AA3
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
M1-215KD-AA3
Product Code: M1-215KD-AA3
Mfg part #: M1-215KD-AA3
MT, 21.5" KDS Stainless Steel Mach, Android 13,POE/Wifi/BT,8GbRam,64GbEmmc
The Mach M1-215KD-AA3 21.5” Android Stainless Steel touch computer is a high-performance, versatile, touch computer that combines commercial-grade robustness with a stainless-steel enclosure. This built for purpose computing platform features MediaTek’s latest powerful processor, the Genio 700 (MT8390). The Mach M1-215KD-AA3 is equipped with a bright 21.5”, full HD, 8-bit, LED panel. It features a projected capacitive, 10-point touch sensor and advanced optical bonding with an etched anti-glare surface. This technology increases clarity and viewing angle, while simultaneously reducing distracting reflections and fingerprints. The result is the hardened enclosure you want, the superior performance you need and the versatility for kitchen systems and industrial applications.
  • Size: 21.5” TFT LCD
  • Processor: MediaTek Genio 700 (MT8390)
  • OS: Android 13 GMS, Upgradable Android 15 GMS
  • Connectivity: Wi-Fi, Bluetooth
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 1000:1
  • Aspect Ratio: 16:9
  • Brightness: 350 nits
  • Power: 12v DC, POE (60W/90W), USB-C PD