OF-195P-A1
Double-tap and hold to zoom.
Mouse over the image to zoom.
OF-195P-A1
Product Code: OF-195P-A1
Mfg part #: OF-195P-A1
Microtouch 19.5" PCAP Open Frame Touch Screen,1920x1080,1xVGA,1xDP+,1xHDMI,215NIT, Blk.
The newly designed, OF-195P-A1 is a 19.5” commercial-grade open frame solution. The refined aesthetics, standard gasketed bezel and cable management feature ensure that the end application remains protected from the harshest of environments without sacrificing the ease of installation and product performance or longevity. With a stylish thin cable management bracket and its versatile design, the OF-195P-A1 is an exceptional choice for many applications within a variety of verticals. Well suited for point-of-information, point-of-service and interactive signage, the OF-195P-A1 retains the feature set to mold a unique solution and a memorable user-experience in a variety of applications.
  • Size: 19.5” TFT LCD
  • Maximum Resolution: 1920 x 1080
  • Contrast Ratio: 3000:1
  • Brightness: 250 nits (No Touch), 212 nits (P-CAP)
  • View Angle: H:178°, V:178°
  • Video Port: 1 x VGA, 1 x DP, 1 x HDMI
  • Warranty: 3 year
  • Your Browsing History
    MA-STAND-A1
    MA-STAND-A1
    MicroTouch Stand for Mach Series Terminals
    Mfg part # : MA-STAND-A1
    Zebra DS9300 Series
    Zebra DS9300 Series
    Zebra, EVM, DS9308, 1D/2D Imager, USB Kit, SR, 7' Straight USB Cable
    Mfg part # : DS9308-SR4U2100AZW
    Model 60
    Model 60
    Model 60 Cash Drawer, Printer Driven, 24V, Black 16.50" x 15.75" incl Cable